معاون امنیتی و انتظامی و سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری:

طرح شهید سلیمانی از اول آذر در استان اجرا می شود

طرح شهید سلیمانی از اول آذر در استان اجرا می شود
معاون امنیتی و انتظامی و سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: طرح شهید سلیمانی در راستای ریشه کنی ویروس کرونا از اول آذر در سطح استان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری در نشست هماهنگی و هم اندیشی اجرای طرح تکمیلی مدیریت کرونا به ریاست محمد هادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی و سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری و اعضای ستاد مقابله با کرونا و ارتباط ویدئو کنفرانسی با فرمانداران ،اجرای طرح شهید سلیمانی مورد بررسی قرار گرفت.

مرعشی در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: غربالگری عمومی کرونا تحت عنوان طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج مستضعفان و شبکه بهداشت و درمان از اول آذرماه در استان اجرا می شود.

وی گفت: در این طرح ردیابی بیماران و افراد در تماس با مبتلایان غربالگری و قرنطینه سازی مناسب انجام می شود.

مرعشی افزود: با اجرای این طرح اقدامات گسترده‌تری در خصوص آموزش همگانی مردم در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا به ویژه در مناطق کم برخوردار و در سطح محلات بیماریابی سریع با انجام تست های بیشتر و نظارت بیشتر بر اجرای پروتکل ها و قرنطینه کردن افراد بیمار و مشکوک انجام خواهد شد.

این مقام تصریح کرد: قطع زنجیره ی تکثیر ویروس از طریق بیماریابی با تکیه بر همه ظرفیت‌های انسانی، مخابراتی ، فناوری و شبکه بهداشت از اهداف طرح است.

معاون استاندار افزود: فرماندهی طرح در مرکز استان بر عهده استاندار و در شهرستان ها با فرمانداران و فرماندهی عملیاتی طرح بر عهده فرماندهان سپاه است و ریاست دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان معاون فرماندهی قرارگاه این طرح را دنبال می کنند.

وی تاکید کرد: کلیه دستگاه های اجرایی مکلفند امکاناتی را که فرمانداران برای این اجرای این طرح در نظر دارند در اختیار قرار دهند.

مرعشی تصریح کرد: این طرح یک بسیج عمومی است و تلاش و انسجام دستگاههای اجرایی در موفقیت طرح بسیار موثر خواهد بود‌.


۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۱۹
تاریخ ویرایش خبر : ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۱۹