بررسی وضعیت تامین اقلام بهداشتی کرونا محور در کمیته پشتیبانی و تامین کالای ستاد مبارزه مقابله با کرونا

بررسی وضعیت تامین اقلام بهداشتی کرونا محور در کمیته پشتیبانی و تامین کالای ستاد مبارزه مقابله با کرونا
به گزارش روابط عمومی استانداری در جلسه کمیته پشتیبانی و تامین کالای ستاد مقابله با کرونا که به ریاست سلیمی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد درخصوص میزان ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در ایام تعطیلات نوروزی و همچنین تامین اقلام بهداشتی کرونامحور بررسی و رایزنی های لازم انجام شد ‌‌.
سلیمی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این جلسه اظهار داشت: در راستای تامین اقلام بهداشتی کرونا محور تعداد ۱۰۰ هزار ژل ضدعفونی کننده برای تامین نیاز استان توسط تجار خریداری شده است و همچنین رایزنی های لازم برای حمل محموله الکل مورد نیاز استان از شهرستان مشهد انجام شده و این محموله در حال ارسال می باشد.

سلیمی گفت: تعدادی از شرکت های تولیدی در سطح استان برای تولید اقلامی همچون ژل عفونی‌کننده و ماسک اعلام آمادگی کرده اند که رایزنی های لازم برای تامین مواد اولیه این واحد ها و همچنین اخذ استانداردهای لازم برای تولیدات آنها انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: با توجه به تخلفات برخی داروخانه‌ها و شرکت‌های دارویی و احتکار اقلام بهداشتی کرونا محور، مقرر گردید اقلام کشف شده از سوی تعزیرات حکومتی در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار گیرد و توزیع مجدد این اقلام در سطح دانشگاه های علوم پزشکی استان از طریق این مدیریت انجام شود.

وی افزود : با توجه به عدم عرضه اقلام بهداشتی کرونا محور در برخی داروخانه‌ها و افزایش قیمت چند برابری این اقلام ، دستگاه‌های متولی موظف به بازدیدهای مستمر از داروخانه‌ها و شرکت های عرضه کالاهای پزشکی هستند.

سلیمی عنوان داشت : در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی نیز، تعطیلی اصناف باید با هماهنگی اتاق اصناف صورت گیرد و واحدهای صنفی از تعطیلی خودسرانه خودداری کنند و از سویی اصنافی که موظف به تعطیلی میباشند باید این موضوع را رعایت نمایند.
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۲۰
تاریخ ویرایش خبر : ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹