English
 
به پورتال استان سیستان و بلوچستان ، دیار نخل ، گز و آفتاب خوش آمدید.

جزییات خبر

 • 6 هزار میلیارد تومان اعتبار برای گاز رسانی به استان اختصاص یافته است
 • ۱۷:۲۳ (سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵)
 • استاندار سیستان و بلوچستان در آیین افتتاح شرکت تعاونی تولید لوله و پروفیل فلزی آریا چابهار با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) از بهره برداری این واحد تولیدی در زمانی کوتاه ابراز خوشحالی کرد.
 • به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان: علی اوسط هاشمی با بیان اینکه دولت 6 هزار میلیارد تومان اعتبار برای گاز رسانی به استان در نظر گرفته است که در سال اول 800 میلیارد تومان هزینه شده است، اعلام کرد: بزودی در اسفندماه مشعل گاز در زاهدان روشن می شود و همزمان 300 کیلومتر لوله گذاری داخل شهر زاهدان آغاز خواهد شد که این واحد تولیدی می تواند بخشی از لوله مورد نیاز پروژه گازرسانی را تامین کند. وی اضافه کرد: همچنین همزمان با حضور رئیس جمهور در استان کلنگ انتقال خط لوله گاز از ایرانشهر به چابهار به زمین زده خواهد شد. وی افزود: در جلسه هماهنگی سفر رئیس جمهورکه روز /دوشنبه/ در تهران برگزار شد، افتتاح خط انتقال گاز به زاهدان و کلنگ زنی آن به برخی شهرها قطعی و نهایی شد.

  هاشمی تصریح کرد:همچنین با توجه به دستور رئیس جمهوری به شرگت ملی گاز ایران برای اتمام مطالعه خط انتقال گاز از زاهدان به زابل و عملیات گازرسانی شهری به شهر زاهدان آغاز خواهد شد.
  وی فضای بسیار مناسب توسعه ای که امروز در چابهار رقم خورده را به برکت آرامش و امنیت دانست و افزود: شرط پاسداشت و تکریم از چنین تلاشهایی و صیانت از هر ارزشی بودن بر رویکرد ملی است که توسط هر نهاد و جریانی در جهت توسعه و رونق اقتصادی شکل می گیرد.

  نماینده عالی دولت در استان گفت: درخشش انقلاب در گروی نوع تعامل ما با جهانیان بر پایه رویکرد قرآنی و انسانیت انسان و تاریخ برخوردار از یک ملت توانا است لذا باید فضا را به گونه ای صیانت کنیم که ملت ایران با این هویت و ویژگی شناخته شود.

  استاندار سیستان و بلوچستان  با بیان اینکه به برکت اتکاء به شعور ملت و مردم این دیار امروز فضای توسعه ای در استان شکل گرفته است، تصریح کرد: امروز دیگر عصر انفجار بمب در سیستان و بلوچستان گذشته بلکه عصر توسعه به روش انفجاری است و پروژه هایی را که به مردم قول داده شده را در معرض بهره برداری و قضاوت قرار می دهیم.

  هاشمی با اشاره به برنامه ریزی دولت در جهت ارتقای ظرفیت بندر شهید بهشتی و کلانتری چابهار از 2/5 میلیون تن به 8/5 میلیون تن بیان کرد: بندر چابهار که از سال 62 تا به امروز وزنی به دست نیاورده بود در سفر دوم رئیس جمهور به استان در کمتر از 2 ماه آینده، مقدمات افتتاح ارتقای ظرفیت آن را به جشن خواهیم نشست. 

  استاندار برجام را یکی از دستاوردهای ارزشمند سیاسی دانست که اجماع جهانی را فرو ریخت و گرنه در شرایط فعلی دولت آمریکا دسترسی به این انسجام محال بود زیرا فردی دولت را به دست گرفته که ورودش به کاخ سفید فقط با 44 درصد مقبولیت است. هاشمی هجمه انسانهای آزاده را به رفتارهای نسنجیده و خام رئیس جمهور آمریکا موج ارزشمندی دانست که به گسست و شکاف در بین قدرت ها منتج شد بطوری که امروز اتحادیه اروپا شخصیت ترامپ را برای منافع خود یک خطر ارزیابی می کند. 

  یکی از دستاوردهای برجام

  به گفته وی یکی از دستاوردهای برجام در استان سیستان و بلوچستان بازگشایی ال سی در اردیبهشت ماه برای خریداری و ورود تجهیزات استراتژیک بندر شهید بهشتی چابهار از آلمان بود که اگر این اتفاق رخ نمی داد ، مجبور بودیم کالای چینی خریداری کنیم.
  وی اظهار داشت: 110 واحد صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل با دریافت تسهیلات احیا شدند که برای قریب 2500 نفر اشتغال زایی ایجاد شده است.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


 • برای دریافت خبرنامه پورتال استان سیستان و بلوچستان، آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید:
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پورتال استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.