English
 
به پورتال استان سیستان و بلوچستان ، دیار نخل ، گز و آفتاب خوش آمدید.

جزییات خبر

 • استاندار در بازدید از تالاب جازموریان؛
 • احیای جازموریان به عنوان سرمایه ملی کشور باید به شکل جدی مورد مطالعه قرار بگیرد
 • ۲۱:۳۴ (پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵)
 • استاندار سیستان و بلوچستان امروز /پنجشنبه/ در بازدید از تالاب هامون جازموریان در محدوده شهرستان دلگان در جمع مردم و مسئولان تاکید کرد: احیای جازموریان به عنوان سرمایه ملی کشور باید به شکل جدی مورد مطالعه قرار بگیرد.
 • به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان: علی اوسط هاشمی گفت: طرح مدیریت یکپارچه تالاب هامون جازموریان با هدف احیای آن با مشارکت 2 اداره کل محیط زیست استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان در حال تدوین است.

  وی با اشاره به ورود 15 میلیون متر مکعب سیلاب و بارندگی های اخیر به این تالاب پس از قریب 2 دهه خشکسالی اظهار داشت: باید با اراده جدی صیانت و حفاظت از طبیعت تالاب جازموریان به شکل جدی مورد توجه قرار بگیرد زیرا در تلطیف و پاکی هوا نقش موثری دارد.

  استاندار تصریح کرد: به همان میزان که تالاب بین المللی هامون در سیستان برای منطقه ارزش اقتصادی و زیست محیطی دارد؛ تالاب جازموریان در جنوب استان نیز به عنوان سرمایه مشترک بین 2 استان نیاز به هم افزایی و بهره جویی از نگاه بلند خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور دارد.

  هاشمی خاطرنشان ساخت: باید با همگرایی و هم افزایی با احیای بخشی از تالاب هامون جازموریان از این فرصت در جهت اقتصاد مردمی برخوردار شویم.   وی با اشاره به تصمیمات اولیه طی 2 هفته اخیر در خصوص تدارک طرح جامع جازموریان مشابه طرح مدیریت یکپارچه تالاب هامون و طوفانهای شن در جهت احیا و مدیریت آن تاکید کرد.

  وی در بخش دیگر سخنان به ظرفیت شتر و حنای دلگان اشاره و افزود: جشن حنابندان به عنوان یک میراث ملی باید ثبت ملی شود و جشن ملی حنابندان را به محوریت دلگان به عنوان تولید کننده برگزار نمایید.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


 • برای دریافت خبرنامه پورتال استان سیستان و بلوچستان، آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید:
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پورتال استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.